Pages Navigation Menu

„Dawno, dawno temu…” – wystawa malarstwa

„Dawno, dawno temu…” – wystawa malarstwa

Któż z nas nie marzył, aby choć raz oderwać się od zgiełku dnia codziennego i – jak Alicja za pomocą lustra lub (w wersji dla młodzieży) członkowie załogi Star Trek korzystający z dobrodziejstw natychmiastowej teleportacji – przenieść się w mgnieniu oka do krainy spokoju i łagodności, w której jedynym dźwiękiem pozostaje mruczenie kota, galopują konie z rozwianymi grzywami, a wszystko pogrążone jest w sennym obłoku? Teraz to pragnienie może ziścić się w Radogoszczy, za sprawą obrazów Adama Kołakowskiego. Wernisaż wystawy „Dawno, dawno temu…” odbył się 9 stycznia, grupując w sali wystawowej willi pokaźne grono marzycieli.

Adam Kołakowski ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie oraz Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu. Zajmuje się malarstwem oraz rzeźbą. W czasie studiów rozwijał swoje umiejętności w kierunkach: grafika, ilustracja, plakat, malarstwo i rzeźba. Był pracownikiem uczelni na stanowisku laboranta w pracowni drzeworytu. Wyróżniony wyjazdem na stypendium naukowe na Uniwersytet w Knoxville do Stanów Zjednoczonych. Swoje prace wielokrotnie prezentował w kraju i za granicą.

Malarstwo Adama Kołakowskiego to wyłaniający się z dymu obraz wspomnień i tęsknoty za tym co rdzenne i prawdziwe. To wyrysowana esencja emocji, ciepłych skojarzeń, które każdy z nas pozostawił opuszczając rodzinne miejsce, kraj, czy też po prostu zostały zamazane przez pęd współczesności. Artysta poprzez sztukę urzeczywistnia świat wyobraźni. Jego obrazy przed widzem otwierają świat utęskniony, świat z opowieści naszych babć. W malarstwie Adama Kołakowskiego przewijają się wątki wschodnie kojarzone z głęboką duchowością i mistycyzmem. Artysta inspiruje się ikoną, która w religii prawosławnej stanowi niejako bramę stojącą pomiędzy tym, a tamtym światem.

Wystawa czynna będzie w Willi Radogoszcz od 9 stycznia do 5 lutego 2015 roku.