Pages Navigation Menu

Dźwięki z bliska i z daleka. Bałkany.

Dźwięki z  bliska i z daleka. Bałkany.

Dziękujemy wszystkim małym i dużym gościom Willi Radogoszcz, którzy w sobotę 28 września uczestniczyli w warsztatach muzycznych „Dźwięki z bliska i z daleka. Bałkany”. Podziwiamy Was za: odwagę, otwarte serca i umysły oraz umiejętność wspólnego przeżywania muzyki. Gorąco dziękujemy prowadzącym: Marcinowi Zadroneckiemu i Maćkowi Kierzkowskiemu za wspólną, pouczającą podróż „uchem po mapie” na Półwysep Bałkański. Kolejne warsztaty z cyklu odbędą się 19 października o godz. 17.00. Tym razem wyruszymy na muzyczną wędrówkę z taborem cygańskim. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci 5+ wraz z opiekunem. Wstęp wolny! Zapraszamy!!!

Maciej Kierzkowski –  muzyk. Absolwent muzykologii na UW i Wydziału Jazzu PSM II stopnia w Warszawie. Studiował etnomuzykologię na Uniwersytecie Tampere w Finlandii. Uczestnik kursów kompozytorskich Warszawskiej Jesieni. Wielokrotny laureat Grand Prix festiwalu muzyki folkowej Polskiego Radia Nowa Tradycja. Występował w zespołach jazzowych (Big Band Radia Jazz), acid-jazzowych (Rejs), hip-hopowych (Stare Miasto), muzyki folkowej (Maćko Korba) i dawnej (Sabionetta). Obecnie członek Swoją Drogą, Ple Ple Band. Gra na gitarze, bębnie huculskim, drumli, flecie alikwotowym, fortepianie, lirze korbowej i innych instrumentach. Brał udział w nagraniach wielu płyt. Aranżer i producent muzyczny. Kompozytor muzyki do przedstawień teatrów Och-Teatr, La M.ort, Makata, także do reklam i piosenek („Hit’ Kayah i Michała Urbaniaka). Współpracownik Muzeum Historii Żydów Polskich (m.in. Wieczór Chanukowy w Teatrze Lalka) oraz Muzeum Powstania Warszawskiego (Warszawiacy Śpiewają (nie)Zakazane Piosenki). Autor opracowań muzyki poważnej i ludowej. Uczestnik terenowych badań etnomuzykologicznych. Realizator nagrań muzyki tradycyjnej in crudo. W Instytucie Sztuki PAN digitalizował i opracowywał archiwalne nagrania z polską muzyką ludową. Współtworzył płytę Early Post-War Polish Folk Music z najstarszymi powojennymi nagraniami polskiej muzyki tradycyjnej.

Marcin Zadronecki- muzyk uznanej  formacji Balkan Sevdah sięgającej po  muzyczne tradycje wywodzące się z różnych regionów Półwyspu Bałkańskiego (Albania, Grecja, Turcja, Macedonia, Bułgaria, Bośnia, Serbia i Kosowo). W zespole śpiewa oraz gra na tamburze i baglamie.